Na giełdach w USA inicjatywę mają sprzedający

opublikowano: 19-02-2003, 16:46

Giełdy w USA przerwały serię kilku wzrostów z rzędu i notują niewielkie spadki głównych indeksów w pierwszej fazie środowych notowań. Inwestorzy czekają na dalszy bieg zdarzeń dotyczących Iraku. Większe spadki hamują doniesienia prasy amerykańskiej, że najbliższe dwa tygodnie Biały Dom przeznaczył na ofensywę dyplomatyczną.

Wśród spółek, które cieszą się od początku notowań dużym zainteresowaniem giełdowych graczy jest Intel i Caterpillar. W przypadku obu zdecydowało o tym podniesienie rekomendacji papierów spółek przez analityków.

Morgan Stanley rekomenduje inwestorom ‘przeważenie’ w portfelu papierów największego na świecie producenta mikroprocesorów. Według analityków, spółka poprawi wyniki dzięki wprowadzeniu na rynek nowych produktów oraz zmniejszeniu kosztów dzięki wprowadzeniu nowych technologii produkcji.

Morgan Stanley podniósł również rekomendacje papierów innych spółek branży półprzewodnikowej: Texas Instruments i Xilinx.

UBS Warburg podniósł rekomendację Caterpillar wskazując na dużą szansę zarówno wzrostu popytu i cen na rynku maszyn budowlanych i drogowych.

Umiarkowane spadki cen notują papiery spółek branży motoryzacyjnej. W dół poszedł kurs General Motors i Forda. Ten ostatni poinformował o konieczności przeprowadzenia napraw w systemach poduszek powietrznych ponad 440 tys. wyprodukowanych w 1997 roku aut modeli escort i mercury tracer.

Drożeją papiery CMGI, niegdyś internetowego blue chipa, którego rynkowa wartość spadła w ciągu trzech lat spadła o ponad 26 mld USD. Spółka poinformowała o sprzedaży za 140 mln USD wyszukiwarki AltaVista. Nabywcą jest spółka Overture Services. Prawie cztery lata temu CMGI kupiło ją od Compaqa za 2,3 mld USD. MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na giełdach w USA inicjatywę mają sprzedający