Na giełdach w USA mieszane nastroje

opublikowano: 16-04-2020, 16:47

Pierwsze minuty czwartkowego handlu na amerykańskich rynkach akcji zdominowała podaż, ale krótko przed upłynięciem pierwszej godziny handlu indeksy zaczęły odrabiać straty.

Inwestorzy dowiedzieli się w czwartek, że kolejne 5,2 mln Amerykanów wystąpiło o zasiłek dla bezrobotnych. Łącznie gospodarka straciła przez miesiąc 22 mln miejsc pracy, czyli niemal tyle, ile stworzyła od kryzysu finansowego ponad dekadę temu.  Nastrojów nie poprawiła także wiadomość, że liczba rozpoczętych budów domów spadła o 22 proc. w marcu, najmocniej od 1984 roku. Inwestorzy przychylniej patrzą w czwartek na „bezpieczne przystanie”. Drożeją obligacje USA i złoto. Umacnia się dolar.

NYSE, Wall Street
fot. Bloomberg

Z 11 głównych segmentów S&P500 w 6 przeważa podaż. Najmocniej  w segmentach energii, finansowym i przemysłowym. Największy popyt widać w segmentach ochrony zdrowia i dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych.

Dow Jones spada o 0,4 proc., S&P500 rośnie o 0,3 proc. Nasdaq idzie w górę o 1,3 proc. Indeks małych spółek Russell 200 traci ponad 4 proc., co może wiązać się z doniesieniami o wyczerpaniu sięgającego 349 mld USD funduszu pomocowego dla małych firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane