Na giełdzie możliwe dalsze spadki

opublikowano: 2001-02-23 10:02

WARSZAWA (Reuters) - Zdaniem analityków piątek może przynieść niewielkie spadki na warszawskiej giełdzie po zniżce na Nasdaqu i złych nastrojach spowodowanych kryzysem w Turcji.

Analitycy dodają jednak, że spadki będą ograniczone, a większość inwestorów wstrzyma się z podejmowaniem ważniejszych decyzji. Obroty bedą więc raczej niewielkie.

"Jeżeli będą spadki, to mniejsze niż wczoraj gdyż niektórzy inwestorzy zagraniczni, którzy wycofują się ze względu na kryzys w Turcji, już dokonali sprzedaży" - powiedział Marcin Sadlej, analityk z CDM Pekao.

"Rynek powinien być stabilniejszy, a obroty nie będą dziś wielkie - dodał

W czwartek indeks WiG20 spadł po raz piąty z rzędu - tym razem o 1,6 procent do 1.528,6 punktu. Obroty w notowaniach ciągłych były o około 17 procent mniejsze niż w środę i wyniosły 301,2 miliona złotych.

Nasdaq Composite stracił 1,06 procent i zamknął się na poziomie 2.244,96 punktu, najniższym od dwóch lat.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, [email protected]))