Na giełdzie możliwe zniżki po wzrostach w czwartek

Reuters
opublikowano: 25-01-2002, 09:50

WARSZAWA (Reuters) - Na giełdzie w piątek analitycy spodziewają się spadku po czwartkowym wzroście. Uważają oni, że przyczynić się do tego może zniżka Elektrimu, gdyż jego akcjonariusz Vivendi podał, że planuje sprzedać pakiet akcji Elektrimu Telekomunikacja. W ciągu tego tygodnia indeks WIG20 wzrósł łącznie o 2,3 procent. "Powinna być lekka korekta w dół, szczególnie pod ko

WARSZAWA (Reuters) - Na giełdzie w piątek analitycy spodziewają się spadku po czwartkowym wzroście. Uważają oni, że przyczynić się do tego może zniżka Elektrimu, gdyż jego akcjonariusz Vivendi podał, że planuje sprzedać pakiet akcji Elektrimu Telekomunikacja.

W ciągu tego tygodnia indeks WIG20 wzrósł łącznie o 2,3 procent.

"Powinna być lekka korekta w dół, szczególnie pod koniec sesji, ponieważ inwestorzy będą realizować zyski z tego tygodnia" - powiedział Dawid Wilanowski z biura maklerskiego BPH PBK.

Analitycy dodają, że inwestorzy będą oczekiwać na posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP) i na ewentualną redukcję stóp. Dwudniowe posiedzenie RPP zakończy się w najbliższą środę, a rynek oczekuje, że Rada obniży stopy o 150 punktów bazowych.

W czwartek WIG20 wzrósł o 0,9 procent do 1.451,6 punktu, a TechWIG o 0,8 procent do 715,2 punktu. Obroty wyniosły 329,6 miliona złotych.

Uwaga inwestorów skupi się na akcjach Elektrimu, gdyż jak podał Financial Times jeden z akcjonariuszy Elekrimu francusko-amerykańska grupa multimedialna Vivendi Universal planuje sprzedaż swoich udziałów w Elektrimie Telekomunikacja (ET).

"Raport FT może mieć znacznie negatywny wpływ na Elektrim" - powiedział Wilanowski.

Vivendi ma 10 procent akcji Elektrimu i ma pośrednią i bezpośrednią kontrolę nad połową ET, udziałowcem PTC, która jest jednym z największych operatorów telefonii komórkowej w Europie Wschodniej.

W czwartek cena akcji Elektrimu wynosiła 10,55 złotego.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na giełdzie możliwe zniżki po wzrostach w czwartek