Na GPW możliwe spadki, Elektrim w centrum uwagi

Zakłady Remontowe Energetyki Warszawa S. A.
10-04-2002, 09:12

WARSZAWA (Reuters) - Warszawskie indeksy mogą rozpocząć notowania na poziomie zbliżonym do wtorkowego zamknięcia lub nieco wyżej. Maklerzy sugerują też, że inwestorzy będą śledzić przebieg walnego zgromadzenia Elektrimu.

"Sesja może ropocząć się na poziomie podobnym do wczorajszego zamknięcia, lub nieco wyżej, jednak później zapał inwestorów może się osłabić" - powiedział Artur Zaręmba, makler z CA IB Securities.

Powodem mniejszej chęci do kupowania według analityków jest konflikt na Bliskim Wschodzie oraz brak informacji z krajowej gospodarki.

Inwestorzy będą też śledzić z uwagą sytuację wokół Elektrimu. Zdaniem analityków zaplanowane na środę NWZA zostanie zablokowane i raczej nie dojdzie na nim do zmian w radzie.

"Myślę, że w środę kurs Elektrimu powinien zachowywać się stabilnie, oferta od inwestorów finansowych została już wliczona w cenę, a jest za dużo niepewności by spekulować na tym papierze" - powiedział Włodzimierz Giller, analityk z Erste Securities.

"Teraz najważniejszą rzeczą nie jest walne Elektrimu, ale to jak zachowa się BRE wobec konkurencyjnej oferty odkupienia od Elekktrimu udziałów w Elektrimie Telekomunikacji" - powiedział Giller

Elektrim podał we wtorek, że prowadzi z BRE Bankiem i Eastbridge rozmowy w sprawie sprzedaży swoich udziałów w spółce Elektrim Telekomunikacja (ET), która kontroluje Polską Telefonię Cyfrową. Jednak nie ujawniono kwoty transakcji.

Dzień wcześniej działający w imieniu zarządzanych przez siebie funduszy Elliot Advisors oraz Centaurus Alpha Master Fund złożyły ofertę kupna od Elektrimu 49 procent akcji ET za 450 milionów euro, płatną częściowo w obligacjach Elektrimu i w gotówce.

W środę wyniki finansowe za 2001 rok według międzynarodowych standardów rachunkow poda TPSA.

We wtorek indeks WIG20 wzrósł o 2,3 procent do 1.358,9 punktu, a TechWIG o 2,5 procent do 575,0 punktu. Obroty były podobne do tych z poniedziałku i wyniosły 185 milionów złotych.

((Olga Markiewicz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakłady Remontowe Energetyki Warszawa S. A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW możliwe spadki, Elektrim w centrum uwagi