Na GPW podaż utrzymuje niewielką przewagę

26-11-2002, 12:45

Na warszawskiej giełdzie wciąż utrzymuje się niewielka przewaga spadków. Tanieje większość blue chipów. Z tego obrazu wyłamują się umiarkowanie drożejące papiery Pekao. Poprawie nastrojów nie sprzyjają z pewnością sygnały z innych europejskich parkietów, gdzie także dominują spadki cen.

Początek dzisiejszej sesji nie odbiega znacznie od tego co działo się w tej samej fazie notowań w poniedziałek. Na rynku dominują niewielkie zmiany kursów. Jest tak w przypadku większości blue chipów. Połowa obrotów przypada na wymianę akcji Pekao i TP SA. Pierwsze umiarkowanie drożeją, drugie tanieją. Kurs papierów KGHM, PKN Orlen i BPHPBK utrzymuje się na poziomie ostatniego zamknięcia.

Większą zmianą kursu wyróżniają się akcje BIG Banku Gdańskiego. Jego papiery wyraźnie tanieją od początku notowań, co wiąże się z wiadomością o planowanej od najbliższego czwartku sprzedaży na GPW blisko 25 mln akcji banku przez INEC Services, jego spółkę zależną.

Niewielkie spadki kursów notuje większość spółek branży IT, m.in. Softbank, który mocno drożał w poniedziałek po wiadomości o zdobyciu wartego ponad 55 mln zł kontraktu na dostawę sprzętu komputerowego do ARiMR.

Drożeją tymczasem akcje Comarchu. Po dwóch godzinach notowań obrót papierami spółki miał dwukrotnie większą wartość niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji. Popyt na akcje spółki wywołała wiadomość o podpisaniu przez nią pierwszego kontraktu we Francji.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW podaż utrzymuje niewielką przewagę