Na światowe parkiety znów wraca niepewność

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 11-07-2008, 00:00

Po silnych spadkach na Wall Street również europejscy inwestorzy ze zdwojoną energią przystąpili do sprzedawania akcji. Kolejna zmiana nastrojów to rezultat ponownego dojścia do głosu obaw o kondycję sektora finansowego w USA i spodziewanego spowolnienia gospodarczego na świecie.

Mocno taniały banki, m.in. BNP Paribas, brytyjski Barclays czy Deutsche Bank. Po obniżeniu ratingu przez Standard & Poor’s do poziomu „negatywnie” spadała wycena Dexii, największego na świecie kredytodawcy dla lokalnych władz. Pozbywano się walorów Carrefoura. Przychody francuskiego giganta wzrosły w II kwartale 6 proc. To mniej, niż prognozowano.

Mocno oberwał też Danone, czołowy producent artykułów spożywczych, oraz Kingfisher, brytyjska sieć marketów z materiałami budowlanymi. Goldman Sachs zalecił „sprzedaż” papierów tego drugiego, uzasadniając to zbytnim powiązaniem ze zwalniającym rynkiem francuskim.

Tadeusz Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu