Na swoim zarobisz więcej

DI
opublikowano: 28-08-2012, 00:00

Od czterech kwartałów realne dochody osiągane przez osoby prowadzące działalność gospodarczą rosną wyraźnie szybciej od dochodów z pracy najemnej — wynika ze statystyk opublikowanych przez NBP.

Zakres czasowy badania nie jest długi, ale dynamiki wskazują, że sytuacja przedsiębiorców znacznie poprawiła się względem osób na etacie, choć jeszcze w 2010 r. i na początku 2011 r. było odwrotnie.

Może to zaskakiwać, gdy kolejne sygnały napływające z polskiej gospodarki wskazują na to, że koniunktura słabnie — komentują eksperci z Tax Care i Idea Banku.

— Obserwujemy wzrost dochodów u przedsiębiorców, którzy pod koniec 2010 lub na początku 2011 r., czyli jeszcze przed nową falą kryzysu w Europie, podpisali korzystne kontrakty bądź otrzymali dotacje z UE — mówi Dariusz Makosz, dyrektor zarządzający w Idea Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu