Na Wall Street może być nerwowo

WST
opublikowano: 03-02-2010, 14:22

Po kilku godzinach spokojnej, niewielkie zwyżki, po godzinie 13-tej polskiego czasu kontrakty terminowe na indeksy amerykańskich giełd zaczęły się wahać. Część z nich zeszła nawet w czerwone rejony.

Po godzinie 14.15 futures na DJ i Nasdaq rosły o 0,04 proc. na S&P500 spadały o 0,02 proc.

Inwestorzy czekają na kolejne dane makro, przede wszystkim na wielkość indeksy ISM dla sektora usług. Analitycy oczekują, że w styczniu jego wartość wzrosła do 51 pkt. z 50,1 pkt w grudniu. Ale tę figurę poznamy już po otwarciu handlu na rynku kasowym.

Światło dziennie ujrzały za to raporty z rynku pracy. Wpierw opublikowany został tzw. raport Challengera, według którego amerykańscy pracodawcy zapowiedzieli redukcję 71,5 tys. etatów. W grudniu wskaźnik sięgnął 45 tys.

Z kolei raport ADP pokazał, że w sektorze prywatnym w minionym miesiącu ubyło 22 tys. miejsc pracy. To wynik lepszy niż oczekiwali ekonomiści, zakładający stratę 30 tys. miejsc pracy.

Na parkiet trafiły też dane ze styku rynku nieruchomości i bankowości. W minionym tygodniu liczba wniosków o kredyt hipoteczny wzrosła o 21 proc.

Dzięki wzrostom cen na rynku surowcowym w handlu przedsesyjnym rosną notowania spółek wydobywczych i energetycznych. We Frankfurcie wzięciem cieszą się np. papiery koncernu aluminiowego Alcoa i Garrick Gold.

W centrum uwagi znalazły się też walory News Corp. Medialny gigant, w stajni którego jest m.in. studio filmowe Twentieth Century Fox, odnotował drugi kolejny kwartał z zyskiem, który przekroczył oczekiwania analityków. Dodatkowo, po rekordach ustanawianych przez kinowy hit „Avatar” spółka podniosła prognozę na 2010 r.

Spadają za to notowania Pfizer. Potentat rynku farmaceutycznego szacuje, że zysk na akcję w bieżącym roku wyniesie 2,10-2,20 USD podczas gdy analitycy liczyli na 2,25 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane