Na Wall Street odreagowanie spadków

opublikowano: 21-06-2021, 17:02

Na amerykańskich rynkach akcji pojawił się popyt na przecenione w ubiegłym tygodniu akcje.

Przez ubiegły tydzień Dow Jones stracił 3,5 proc., najwięcej od pięciu miesięcy. Wartość S&P500 była w piątek o 1,9 proc. niższa niz tydzień wcześniej. Niskie ceny zachęciły inwestorów do kupowania. Po niespełna 90 minutach poniedziałkowego handlu S&P500 rósł o 1,12 proc., Dow Jones szedł w górę o 1,6 proc., a Nasdaq zwyżkował o 0,5 proc.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Inwestorzy kupują przede wszystkim spółki „value”, najbardziej wrażliwe na zmiany koniunktury, których indeks spadł w czerwcu jak dotąd o 3 proc. Mniejszym popytem cieszą się akcje spółek wzrostowych, zyskujących w czerwcu 2 proc. Słabnie dolar, co pomaga odrabiać straty przynajmniej niektórym notowanym w nim towarom. Złoto wyraźnie drożeje pomimo wzrostu rentowności obligacji USA.

Popyt przeważa we wszystkich 11 głównych segmentach S&P500. Największym cieszą się akcje spółek finansowych (2,1 proc.), przemysłowych (2,2 proc.) i energii (2,9 proc.). Najsłabiej na tle rynku wyglądają segmenty usług telekomunikacyjnych, dóbr codziennego użytku (po 0,8 proc.) i dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (0,5 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane