Na Wall Street przewaga spadków

Czwartkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się spadkami dwóch z trzech głównych indeksów giełdowych notowanych na Wall Street.

Zobacz więcej

Wall Street Bloomberg

Kurs Apple spadł do najniższego poziomu od 23 miesięcy po tym jak agencja Nikkei poinformowała, że dostawy chipów do iPhone’ów w pozostałej części roku prawdopodobnie będą niższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Cena baryłki wzrosła na koniec dnia do najwyższego poziomu od sześciu miesięcy, w związku ze wzrostem obaw o ograniczenie wydobycia surowca na świecie.

Na nastrojach inwestorów odbiły się zaskakująco słabe dane z amerykańskiego rynku pracy. W ubiegłym tygodniu w urzędach stawiło się 294 tys. nowych bezrobotnych (dane zannualizowane), co było najwyższym odczytem od 15 miesięcy. Ważniejsze okazać się jednak mogą publikowane w piątek dane o sprzedaży detalicznej w USA za kwiecień.

- Jedną rzeczą, która wspiera rynek, jest to, że oczekiwania inwestorów co do zysków spółek nie są wygórowane. Jutro ważna będzie sprzedaż detaliczna, a to dlatego, że konsumpcja jest motorem obecnego ożywienia – komentował w rozmowie z Bloombergiem Frances Hudson, strateg towarzystwa Standard Life Investments.

Ostatecznie na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,05 proc., wskaźnik S&P500 tracił 0,02 proc. zaś Nasdaq zniżkował o 0,49 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Na Wall Street przewaga spadków