Na Wall Street spadki po wyprzedaży w Chinach

6-procentowa wyprzedaż akcji w Chinach we wtorek oraz rozczarowujące wyniki Wal-Mart odbiły się na głównych indeksach giełdowych w Stanach Zjednoczonych.

Również ropa i miedź, których notowania w ciągu dnia zbliżyły się do wieloletnich minimów, nie napawają optymizmem.

Koncern Wal-Mart Stores, największy na świecie tradycyjny detalista i właściciel sieci supermarketów, po publikacji gorszych od oczekiwań wyników kwartalnych tracił na wartości o ponad 3 proc. – najwięcej w indeksie Dow Jones.

Obawy o spowolnienie w Chinach uderzyło w surowce. Cena miedzi spadła do najniższego poziomu od sześciu lat przebijając psychologiczną granicę 5 000 USD za tonę. Również kontrakty na ropę taniały o 0,1 proc. zbliżając się tym samym do sześciomiesięcznego niżu.

- W zasadzie dzisiaj nie było żadnej dobrej wiadomości, która pomogłaby rynkowi na przełamanie spadków  – powiedział w rozmowie z Reutersem Rick Meckler, prezes firmy inwestycyjnej LibertyView Capital Management.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average stracił 0,2 proc.,  S&P 500 spadł o 0,3 proc., natomiast  Nasdaq Composite o 0,6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Na Wall Street spadki po wyprzedaży w Chinach