Czytasz dzięki

Na Wall Street spadki przez geopolitykę

opublikowano: 09-08-2017, 22:25
aktualizacja: 09-08-2017, 22:29

Dow Jones stracił w środę 0,2 proc., a szerszy S&P500 spadł o mniej niż 0,1 proc. Nasdaq kończył dzień zniżką o 0,3 proc.

Wzrost napięcia w relacjach między Koreą Północną i USA zniechęcił inwestorów do podejmowania ryzyka. Dlatego nadal taniały w środę akcje, a drożały obligacje i złoto, które zanotowało największy jednodniowy wzrost kursu od trzech miesięcy.Na rynku akcji można było zarobić w środę  na akcjach spółek zbrojeniowych, m.in. Raytheon, L3 Technologies i Lockheed Martin. Nadal na nastroje wpływ miały także wyniki kwartalne. Rozczarował w środę Walt Disney, który dodatkowo osłabił notowania spółki Netflix informując, że kończy z nią współpracę i uruchamia własne usługi streamingowe. Geopolityka osłabiła w środę dolara, co wraz z informacją o spadku zapasów w USA pomogło wzrosnąć kursowi ropy.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

ARC

Choć na zamknięciu więcej indeksów głównych segmentów S&P500 rosło niż spadało, to w przypadku tych drugich zmiany były większe. Najmocniej traciły wskaźniki segmentów użyteczności publicznej i dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (po -0,5 proc.) oraz spółek telekomunikacyjnych (-0,35 proc.). Najmocniej rosnące indeksy spółek ochrony zdrowia, energii i dóbr codziennego użytku zyskały mniej niż 0,2 proc. Na zamknięciu taniało 58 proc. spółek z S&P500. Z 30 blue chipów ze średniej Dow Jones zdrożało 15 i staniało 14. Wśród pierwszych najmocniej rosły kursy Home Depot i Travelers Companies (po 1,25 proc.) i Nike (0,7 proc.). Najmocniej taniały akcje    
United Technologies (-0,8 proc.), Boeinga (-2,2 proc.) i Walt Disney (-3,4 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane