Na Wall Street wzrosty po przecenie

opublikowano: 01-12-2021, 17:03

Inwestorzy korzystają z przeceny na rynkach akcji w USA. W środę na początku sesji indeksy rosły po wyraźnym spadku wartości dzień wcześniej.

We wtorek inwestorzy pozbywali się akcji. Najpierw robili to z powodu obaw, że nowy wariant koronawirusa może być względnie odporny na dotychczasowe szczepionki, co zasugerował szef koncernu farmaceutycznego Moderna. Potem wyprzedaż nasiliła się po tym jak szef Fed powiedział o możliwości przyspieszenia redukcji zakupów obligacji przez bank centralny. Na zamknięciu we wtorek Dow Jones i S&P500 znalazły się jeszcze niżej niż w momencie zakończenia fatalnej piątkowej sesji, podczas której rynek pierwszy raz zareagował na doniesienia o pojawieniu się wariantu Omikron koronawirusa.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

W środę po upływie około godziny sesji Dow Jones rósł o 1,1 proc., Nasdaq zyskiwał 1,4 proc., a S&P500 zwyżkował o 1,5 proc. Popyt przeważał we wszystkich 11 głównych segmentach indeksu. Największym cieszyły się akcje spółek finansowych (1,95 proc.), materiałowych (2,0 proc.) i energii (2,7 proc.). W przypadku ostatnich była to reakcja na wzrost notowań przecenionej o ponad 5 proc. we wtorek ropy. Najsłabiej na tle rynku wyglądały segmenty IT (1,4 proc.), dóbr codziennego użytku (0,95 proc.) i ochrony zdrowia (0,9 proc.). Indeks spółek wzrostowych rósł o 1,4 proc., a spółek „value” szedł w górę o 1,9 proc. Rentowność obligacji wyraźnie rosła, co wspierało notowania spółek finansowych, słabł dolar, co pomagało w odbiciu cen surowców oraz złota.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane