Nadzorca banków prezesem BOŚ

opublikowano: 07-12-2016, 22:00

Stanisław Kluza jest już pełnoprawnym prezesem BOŚ Banku.

We wtorek wieczorem Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła jego kandydaturę na stanowisko szefa banku, które w charakterze p.o. objął w marcu tego roku. Czas oczekiwania na zgodę był więc, jak na standardy polskiego nadzoru, dość krótki, bo znane są przykłady menedżerów, czekających miesiącami na glejt KNF.

Stanisław Kluza
Zobacz więcej

Stanisław Kluza ARC

Decyzja w sprawie wniosku BOŚ Banku zapadła jednogłośnie, ale nie wszyscy członkowie komisji wzięli udział w głosowaniu. Z ośmioosobowego składu, obecnego podczas obrad, „nie brał udziału w omawianiu i głosowaniu” sprawy kandydatury Stanisława Kluzy Wojciech Kwaśniak, wiceprzewodniczący KNF, oraz Piotr Nowak z resortu finansów i Armen Artwich, przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju. Wiceszef nadzoru wyłączył się tylko z tej części obrad.

Dwóch pozostałych nie głosowało jeszcze w kilku innych sprawach. Stanisław Kluza był ministrem finansów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Później został pierwszym przewodniczącym KNF. Odszedł z urzędu po upływie pięcioletniej kadencji w 2011 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu