Nadzwyczajne walne LOT przesunięte o miesiąc

MIR
opublikowano: 03-12-2007, 00:00

Syndyk przesłał

Syndyk przesłał

do ministerstwa skarbu

listę banków

inwestycyjnych, z których

zostanie wyłoniony doradca

giełdowy przewoźnika.

Kolejny krok na ścieżce debiutu giełdowego PLL LOT. SAirLines, syndyk masy upadłościowej szwajcarskich linii Swissair, przesłał do ministerstwa skarbu listę pięciu banków inwestycyjnych, z których ma być wybrany doradca spółki. Nieoficjalnie wiadomo, że na liście znalazły się m.in.: Citibank, AMG, Unicredit i GP Morgan.

Przypomnijmy, że w połowie października w ramach strategii na lata 2008-12 LOT poinformował, że zamierza wejść na giełdę w połowie przyszłego roku. Ministerstwo skarbu, które wyraziło na to zgodę, zakładało sprzedaż tylko nowych akcji, dzięki czemu spółka miała zdobyć pieniądze na rozwój. Zgodnie z przepisami ustawy dotyczącej spółki, po ofercie skarb zachowałby przynajmniej 51 proc. akcji. Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, którzy od niedawna zajęli fotele w resorcie skarbu, nie wykluczali obniżenia udziałów poniżej 51 proc. Zmiana rządu miała także bezpośredni wpływ na przebieg piątkowego nadzwyczajnego walnego LOT, które zostało przerwane.

Podczas tego posiedzenia planowano podwyższenie kapitału Centralwings, spółki zależnej narodowego przewoźnika, o 40 mln zł. Walne miało także wyrazić zgodę na utworzenie przez LOT spółki Aircraft Maintenance Services oraz zatwierdzić decyzję zarządu LOT o uruchomieniu procesu przygotowawczego, związanego z wprowadzeniem akcji spółki na giełdę. Posiedzenie ma być kontynuowane 20 grudnia. Niewykluczone, że do tego czasu skarb państwa wymieni swoich przedstawicieli w radzie nadzorczej.

Obecnie 67,97 proc. akcji LOT posiada skarb państwa, 25,1 proc. syndyk, a 6,93 proc. należy do pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIR

Polecane