Nagrodzą najlepsze mikrofirmy

  • Marta Bellon
opublikowano: 10-04-2013, 00:00

Masz dobry pomysł na biznes? Jesteś innowacyjny? Wspierasz lokalną społeczność? Możesz zostać Mikroprzedsiębiorcą Roku.

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie Fundacja Kronenberga przy banku Citi Handlowy czeka na zgłoszenia do konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2013. W rywalizacji mogą wziąć udział właściciele firm, zatrudniających mniej niż 10 osób, których roczny dochód nie przekracza 2 mln EUR (ponad 8 mln zł).

— Stawiamy na przedsiębiorców, którzy z sukcesem prowadzą biznes. Wyróżnikiem konkursu jest fakt, że w gronie nagrodzonych znaleźć można firmy z bardzo różnych branż — zarówno tych tradycyjnych, jak i zaawansowanych technologicznie — mówi Krzysztof Kaczmar, prezes Fundacji Kronenberga.

Do najlepszych mikrofirm, oprócz tytułu, powędrują nagrody o łącznej wartości 85 tys. zł. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 19 kwietnia. Aby to zrobić, należy wypełnić formularz dostępny na stronie Fundacji Kronenberga pod adresem www.citibank.pl/poland/ kronenberg/polish/6158.htm. Uczestników konkursu oceniać będzie kapituła, złożona z przedstawicieli instytucji wspierających mikroprzedsiębiorczość w Polsce, którzy wezmą pod lupę m.in. strategię rozwoju firmy, jej innowacyjność oraz wpływ na lokalną społeczność. Konkurs organizowany jest od 2005 r. Do tej pory wyróżnienia i nagrody otrzymało 83 laureatów z różnych branż. Mikroprzedsiębiorcą Roku 2012 zostało wydawnictwo Kurtiak i Ley, zajmujące się produkcją bibliofilskich książek, a wyróżnieniem w kategorii Senior uhonorowano I Niepubliczne Przedszkole Lingwistyczne „Oxford for Kids” z Konopisk w województwie śląskim. W poprzednich latach w konkursie wyróżniono też takie firmy, jak Beltane — pierwszą szkołę tańca w Sosnowcu, czy F.H.U.M. „SPP” Paweł Pagacz, dostarczającą kompleksowe usługi szewskie.

O konkursie

Po co?

Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku 2013 organizowany przez Fundację Kronenberga przy banku Citi Handlowy. Ideą przedsięwzięcia jest promocja przedsiębiorców z różnych branż, którzy mają pomysł na siebie i na firmę, a ich przedsiębiorstwo wyróżnia się spośród innych.

Dla kogo?

Właścicieli firm, zatrudniających mniej niż 10 osób, których roczny dochód nie przekracza 2 mln EUR.

Kiedy?

Zgłoszenia można przesyłać tylko do 19 kwietnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu