Najczęstsze błędy bogaczy

LUDZIE: Nikt nie jest doskonały i nawet bogaci popełniają błędy finansowe. Zwłaszcza jeśli w bogactwie nie mogą się pochwalić długim stażem.

Ich listę opracował portal Yahoo! Finance, opierając ją na wnioskach z lektury dwóch niedawno opublikowanych przez ekonomistów artykułów: „5 błędów popełnianych przez każdego inwestora — jak ich unikać” Petera Mallouka oraz „Nasze finansowe machlojki i ich przyczyna” Stevena Pressnana.

Fot. iStock
Zobacz więcej

Fot. iStock

1. Mylą sukces zawodowy z wiedzą biznesową — menedżerowie, którzy do majątku doszli na drodze kolejnych awansów, często zapominają, że ten sukces nie czyni ich jednocześnie fachowcami od zarządzania własnymi pieniędzmi.

2. Tracą percepcję tego, co jest przychodem — gubią się w podatkach i strategiach inwestowania. Powinni zdać się na dobrego doradcę.

3. Robią sobie wolne i wydają pieniądze, jakby jutra miało nie być, tymczasem nierozsądne wydatki mogą łatwo zaprzepaścić to, co już mają.

4. Nie wiedzą, kiedy rzucić pracę — dla ludzi, którzy do majątku doszli ciężką i wieloletnią pracą, podjęcie decyzji o przejściu na emeryturę i korzystaniu z tego, co już odłożył, jest naprawdę stresujące.

5. Zbyt mocno boją się utraty tego, co mają — strach ten często hamuje ich przed podejmowaniem decyzji finansowych i prowadzi do utraty wielu dobrych szans na dalsze wzbogacenie.

6. Nie mogą sobie wyobrazić własnej choroby lub starości — nie zabezpieczają się od skutków nagłej utraty zdolności do pracy lub ogólnego pogorszenia stanu zdrowia.

7. Słuchają niewłaściwych doradców — często koszty wynajęcia dobrego doradcy pochłaniają dużą część generowanych zysków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Najczęstsze błędy bogaczy