Najgorszy tydzień notowań ropy od połowy lipca

opublikowano: 04-10-2019, 11:26

Dane makro sygnalizujące spowolnienie gospodarki zniechęciły inwestorów do kupowania ropy, co przełożyło się na spadek ceny surowca w mijającym tygodniu.

Choć w piątek ropa drożeje na giełdzie nowojorskiej, to w skali tygodnia traci ok. 6 proc. Inwestorzy dowiedzieli się niedawno, że aktywność amerykańskiego przemysłu jest najniższa od kryzysu finansowego, co ma także odzwierciedlenie w wolniejszej kreacji miejsc pracy przez gospodarkę. Oprócz gospodarki USA słabną także od dłuższego czasu także Chiny i Niemcy.

- Jest jasne, że sytuacja wyraźnie pogorszyła się w ostatnim czasie – powiedział Daniel Hynes, strateg rynku towarowego w Australian & New Zealand Banking Group w Sydney. – Jednak rynek wciąż uważa, że „szklanka jest do połowy pełna”, bo znaczącego spadku popytu wciąż jeszcze nie zauważono – dodał.

Ropa WTI z listopadowych kontraktów drożeje o 0,7 proc. do 52,84 USD. Ropa Brent z grudniowych kontraktów, która staniała o ponad 6 proc. w tym tygodniu, drożeje obecnie o 1,1 proc. do 58,32 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane