Najkrócej znaczy najwyżej (RANKING LOKAT)

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz Bankier.pl
opublikowano: 29-02-2016, 22:00

Na najlepszej obecnie lokacie miesięcznej można zarobić 4 proc., ale pod pewnymi warunkami.

Najlepiej oprocentowane lokaty to oferty na krótkie terminy. Więcej niż 3 proc. można otrzymać w przypadku lokat zakładanych na jeden miesiąc. Banki wprowadzają jednak istotne ograniczenia, które nie pozwolą uzyskać z takiej lokaty więcej niż 26 zł odsetek z wkładu w wysokości 10 tys. zł. Przede wszystkim — dostępność wyżej oprocentowanej lokaty jest ograniczana kwotą maksymalną, jaką można do banku wpłacić. Jest to zazwyczaj 10 tys. zł. Poza kwotowym, pojawia się też ograniczenie ilościowe — możliwości założenia przez jednego klienta tylko jednej atrakcyjniejszej lokaty. Innym obostrzeniem, występującym w tym przypadku, jest kierowanie oferty tylko do nowych klientów. Bank wyklucza w ten sposób możliwość odnowienia lub ponownego założenia danej lokaty na tych samych warunkach.

Najlepsza lokata na miesiąc dla kwoty 10 tys. zł ma obecnie stawkę 4 proc. Jest to propozycja Banku Smart kierowana do nowych klientów jednocześnie zakładających lokatę i Smart Konto. 10 tys. zł jest równocześnie maksymalną kwotą, jaka może być wpłacona na tego typu lokatę. Stawkę powyżej 3 proc. na miesięcznej lokacie, poza Bankiem Smart, będzie można uzyskać jeszcze w eurobanku. Tu lokata na 3,50 proc. oferowanajest klientom, którzy nie tylko posiadają konto, ale też aktywują bankowość mobilną eurobanku.

Maksymalna kwota lokaty i w tym przypadku równa jest 10 tys. zł. Trzecie miejsce w TOP 5 najlepszych lokat jednomiesięcznych na 10 tys. zł zajmuje propozycja PKO Banku Polskiego z oprocentowaniem 2,25 proc. Ta oferta również kierowana jest do klientów posiadających konto w banku i podobnie jak wcześniejsze propozycje, ograniczona jest kwotowo. Oferty lokat jednomiesięcznych bez dodatkowych warunków i ograniczeń mają już stawki oprocentowania poniżej 2 proc. 10 tys. zł ulokowane w ten sposób pozwoli uzyskać po miesiącu nie więcej niż 12 zł odsetek. Liderem zestawienia, podobnie jak w poprzednich miesiącach, pozostaje Bank Smart, który na jednomiesięcznej lokacie bez dodatkowych warunków zaoferuje stawkę 1,85 proc.

Kolejne miejsca zestawienia należą do ofert ze stawką 1,65 proc. i 1,50 proc. dostępnych obecnie w Plus Banku, Idea Banku i T-mobile Usługi Bankowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz Bankier.pl

Polecane