Czytasz dzięki

Najlepsza karta kredytowa 2020 r.

Monika Dekrewicz, redaktor Bankier.pl
opublikowano: 22-06-2020, 22:00

Statystykom dotyczącym kart kredytowych daleko do tych dotyczących kont osobistych, jednak wciąż jest to jeden z najważniejszych produktów kredytowych ze stałym gronem zwolenników.

Dane za 2019 r. pokazują nieznaczny spadek liczby aktywnych kart, ale nie można tego powiedzieć o liczbie i wartości transakcji nimi zrealizowanych.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji rankingu „Złoty Bankier” były pokolenia. W każdym miesiącu badania kapituła sprawdzała zgłoszone oferty banków dla konkretnych profili klientów, różniących się zarówno wiekiem, jak i źródłem i wysokością dochodów. Część banków postawiła — dosłownie i w przenośni — wszystko na jedną kartę, część obrała inną strategię, korzystając ze swojej szerokiej oferty. Podobnie jak przed rokiem, aby znaleźć się w czołówce rankingu, trzeba było wyważyć obciążenia związane z obsługą karty z jej wartością użytkową dla klienta. Wśród badanych parametrów znalazły się m.in. warunki dotyczące rozłożenia zadłużenia na raty czy funkcjonalność aplikacji mobilnej pod kątem zarządzania kartą kredytową.

W tej edycji badania laur zwycięzcy przypadł Citi Handlowemu, który po raz kolejny triumfuje w tej kategorii z kartą Citi Simplicity. Swoją przewagę nad pozostałymi zbudował przede wszystkim dzięki korzystnemu cennikowi. W trakcie przeprowadzania analizy karta Citi Handlowego jako jedyna na rynku nie generowała kosztów za obsługę. Bank zgarnął również prawie całkowitą pulę punktów za konkurencyjne warunki spłaty ratalnej zadłużenia.

Drugie miejsce w rankingu zdobył Getin Bank i karta kredytowa Standard, która — podobnie jak lider zestawienia — większość punktów pozyskała za parametry cenowe. Niska opłata za plastik, której można łatwo uniknąć, aktywnie z niego korzystając, to jednak dopiero połowa sukcesu. Za dobrym wynikiem banku stoją również m.in. wysoki limit dostępny dla klienta bez względu na wiek i źródło osiąganych dochodów czy duże możliwości zarządzania kartą w aplikacji mobilnej.

Oczko niżej uplasował się BNP Paribas Bank Polska, typujący do badania dwie propozycje — kartę kredytową Mastercard Standard oraz kartę kredytową Mastercard Gold. Mocną stroną oferty banku są liczne usługi dodatkowe dostępne do dyspozycji posiadaczy kart i obsługa płatności mobilnych. Jako jeden z nielicznych pozwala płacić Blikiem w ciężar karty kredytowej. Punkty traci natomiast za pozycje kosztowe, gdzie wypadł gorzej od kilku konkurentów.

Dennis Hussey, wiceprezes Citi Handlowy odpowiedzialny za bankowość detaliczną:

Kolejna, piąta z rzędu nagroda dla Karty Kredytowej Citi Simpilicity cieszy nas niezmiernie. To czas zmian — wiemy, że „nowa normalność” będzie oznaczać o wiele więcej wyzwań dla nas wszystkich. Widzimy to w zachowaniu naszych klientów, którzy największą część wydatków przeznaczają obecnie na zakupy spożywcze oraz zakupy i rozrywkę online, natomiast — co zrozumiałe — zrezygnowali z podróży. Stąd koncentrujemy się nad wdrożeniem rozwiązań, które odpowiedzą na potrzeby klientów w zupełnie nowych warunkach ekonomicznych, a dzięki którym Karta Kredytowa Citi Simplicity pozostanie nadal bezkonkurencyjna w swojej kategorii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz, redaktor Bankier.pl

Polecane