Najlepsza spółka, najlepszy zarząd

opublikowano: 26-03-2018, 22:00

GIEŁDOWA SPÓŁKA ROKU 2017: W drużynowej kategorii „kompetencje zarządu” bezkonkurencyjny był CD Projekt. Wśród państwowych gigantów wyróżnił się PGNiG.

Z dobrym i zaangażowanym zarządem można daleko zajechać — nawet na szczyt zestawienia Giełdowa Spółka Roku. Eksperci najwyżej cenią kompetencje siedmioosobowego zespołu, zarządzającego CD Projektem, w którym prezesem jest Adam Kiciński. W ubiegłym roku menedżerowie producenta „Wiedźmina” byli w tej kategorii drudzy, za zespołem zarządczym Kruka. Teraz zdystansowali konkurentów — ich przewaga nad CCC, czyli drugą spółką w tej kategorii, była większa, niż przewaga CCC nad jedenastym pod względem kompetencji zarządu LPP.

Czołówka zestawienia potwierdza starą prawdę, że na swoim pracuje się lepiej. Trzech członków zarządu CD Projektu jest też znaczącymi akcjonariuszami spółkami. Natomiast w CCC stery dzierży twórca i główny akcjonariusz spółki, Dariusz Miłek. Dobre noty jak na krótki epizod na giełdzie zebrały zarządy ubiegłorocznych debiutantów: GetBack jest 10, Dino — 24, a Play — 28. Jeśli coś w najlepszych zarządach na GPW może niepokoić, to ich bardzo wysoki stopień maskulinizacji. We władzach pięciu najlepiej ocenianych spółek zasiada łącznie 29 menedżerów. Jest wśród nich tylko jedna kobieta — Magdalena Zegarska, wiceprezes i przedstawicielka pracowników w PGNiG.

Kompetencje zarządu

1. CD Projekt

2. CCC

3. PGNiG

Asseco SEE

5. AmRest

6. Budimex

7. GetBack

8. Kruk

9. ING Bank Śląski Altus TFI

Źródło: Raport „Giełdowa Spółka Roku 2017”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane