Najlepsze konta oszczędnościowe

opublikowano: 08-03-2018, 22:00

Stawka, jaką można otrzymać na koncie oszczędnościowym w Toyota Banku — 2,22 proc. — to absolutny lider w zestawieniu tych rachunków, których otwarcie nie wiąże się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków.

 Konto w Toyota Banku jest co prawda płatne (30 zł miesięcznie), ale opłata nie zostanie pobrana, jeśli wstrzymamy się z wypłacaniem pieniędzy w danym miesiącu. W pozostałych bankach standardowe oprocentowanie nie przekracza 1,5 proc., a zwykle oscyluje wokół 1 proc.

Innymi słowy: banki nie zachęcają do skorzystania z tej usługi, która w podstawowej wersji ma tę zaletę nad lokatą, że można swobodnie wpłacać i wypłacać oszczędności bez utraty odsetek. Ci, którzy mimo wszystko zdecydują się na oszczędzanie na koncie, do wyboru mają szeroką ofertę rachunków, dostępnych po spełnieniu określonych warunków. Najwięcej — 3 proc. — proponują Alior Bank, Bank Pocztowy i T-Mobile Usługi Bankowe, ale tylko to ostatnie pozwala na ulokowanie stosunkowo

dużej sumy (50 tys. zł). W Aliorze limit to 20 tys. zł, w Banku Pocztowym — 10 tys. zł, na dodatek w tym ostatnim mogą to być tylko pieniądze z programu Rodzina 500+. Zasady promocji trzeba dokładnie czytać, bo z reguły względnie atrakcyjne oprocentowanie obowiązuje tylko przez określony czas — od miesiąca do pół roku. Jest oczywiście duża szansa, że warunki zostaną utrzymane, bo Rada Polityki Pieniężnej nie kwapi się z podnoszeniem stóp procentowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Najlepsze konta oszczędnościowe