Najlepszy tydzień notowań złota od trzech lat

opublikowano: 09-08-2019, 13:54

Złoto drożeje w związku z rosnącym oczekiwaniem na cięcie stóp procentowych na świecie spowodowane oznakami hamowania globalnej gospodarki.

W piątek w Londynie cena uncji złota w kontraktach spot rosła o 0,2 proc. do 1503,20 USD. W skali tygodnia drożeje o 4,3 proc., najmocniej od kwietnia 2016 roku. Wzrostowi kursu złota sprzyja słabnięcie dolara amerykańskiego. Bloomberg Dollar Spot Index zmierza do zakończenie tygodnia pierwszym spadkiem od czterech tygodni.

Notowania złota od 2 sierpnia
Zobacz więcej

Notowania złota od 2 sierpnia

- Dżin wydostał się z butelki i wszyscy czekający na uboczu ruszyli aby kupować - powiedział Adrian Day, szef Adrian Day Asset Management. – Jasne, że w pewnym momencie sytuacja na rynku akcji się zmieni, USA i Chiny mogą zawrzeć porozumienie handlowe, a sytuacja się uspokoi. Wówczas zobaczymy realizację zysków, ale obecnie złoto będzie nadal drożało, moim zdaniem – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy