Najważniejsi szefowie ze środowiska LGBT

Organizacja OUTstanding i dziennik „Financial Times” opublikowali listę 100 najważniejszych szefów deklarujących przynależność do środowiska LGBT.

Organizacja OUTstanding i dziennik „Financial Times” opublikowali listę 100 najważniejszych szefów deklarujących przynależność do środowiska LGBT. Kolejność ustalano na podstawie oceny, jak poszczególni kandydaci pomagają walczyć z negatywnymi stereotypami na temat osób ze środowiska LGBT i działają na rzecz dywersyfikacji w miejscach pracy i poza nimi.

Zobacz więcej

Na czele listy znalazła się w tym roku Inga Beale, szefowa Lloyd's of London Bloomberg

Na czele listy znalazła się w tym roku Inga Beale, szefowa Lloyd's of London. To pierwsza kobieta, biseksualistka, która zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu. Kierująca jedną z najbardziej znanych brytyjskich firm od stycznia 2014 r. powiedziała, że jest zaszczycona wyborem.

Drugie miejsce zajął Alan Joyce, prezes australijskiej linii lotniczej Qantas, trzecie Antonio Simoes, szef HSBC w Wielkiej Brytanii i Europie. Martine Rothblatt, prezes amerykańskiej firmy farmaceutycznej United Therapeutics, zajęła czwarte, najwyższe w historii miejsce, na którym znalazła się osoba transpłciowa. Christopher Bailey, prezes brytyjskiego domu mody Burberry, który w 2014 r. był na czele listy, w tym roku był ósmy. OUTstanding i „Financial Times” przyjmowali zgłoszenia kandydatów do listy od ich znajomych i kolegów.

Każda kandydatura została następnie poddana ocenie panelu, w którego skład wchodzili m.in. były Lord Browne, prezes BP, oraz Dawn Airey, prezes Getty Images. Każda z osób, które znalazły się na liście, musiała się wcześniej na to zgodzić. Dlatego nie ma na niej Tima Cooka, prezesa Apple’a. Choć nominowało go wiele osób, to OUTstanding nie zdołał uzyskać jego zgody na włączenie do listy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Najważniejsi szefowie ze środowiska LGBT