Najważniejsze, żeby się ruszać

Marcin Zawiśliński
opublikowano: 10-08-2006, 00:00

Cieszyć się sportem — tym mottem się kierują. Satysfakcję czerpią z projektowania i budowania obiektów sportowych.

Pracują z klientem od początku do końca. Rozpoczynają od stworzenia projektu, potem omawiają wszystkie szczegóły techniczne i estetyczne. Następnie przystępują do realizacji inwestycji. W ten sposób oddali pod klucz 350 różnych obiektów sportowych — od wielofunkcyjnych boisk szkolnych, przez korty i hale tenisowe, aż po bieżnie lekkoatletyczne i boiska do piłki nożnej.

Sport na zawsze

— W szkole podstawowej miałem świetnego nauczyciela wf., który wpoił mi miłość do sportu. Trenowałem koszykówkę i tenis stołowy. W okresie juniorskim byłem nawet w szesnastce najlepszych pingpongistów w kraju — wspomina Konrad Sobecki, prezes firmy Tamex Obiekty Sportowe.

Gdy jesienią 1999 r. decydował się na prowadzenie działalności gospodarczej, od razu wiedział, że musi to być coś związanego z jego wielką pasją. Zajął się budową obiektów sportowych.

Biorąc pod uwagę niski poziom usportowienia polskiego społeczeństwa oraz katastrofalny stan naszych boisk i stadionów, postawienie na budownictwo sportowe było biznesowym strzałem w dziesiątkę.

Światowa jakość

— Stosujemy systemy nawierzchni sportowych sprawdzone w najróżniejszych warunkach atmosferycznych. Kilka razy w roku w różnych miejscach na świecie oglądam najnowsze obiekty. Interesują mnie nie tylko rozwiązania konstrukcyjne, ale także forma i kształt obiektów — opowiada Konrad Sobecki.

Wykonywane przez firmę nawierzchnie z trawy syntetycznej, nawierzchnie poliuretanowe i akrylowe służą zarówno profesjonalnym sportowcom, jak i wszystkim lubiącym aktywnie spędzać czas wolny. Stadiony, które budują, mają bieżnie, na jakich biegają największe gwiazdy światowego sportu, uczestniczące w słynnych mityngach lekkoatletycznych z cyklu Golden League.

— Syntetyczne nawierzchnie sportowe, w tym przede wszystkim sztuczne trawy oraz nawierzchnie stadionów lekkoatletycznych, to nasza specjalność — dodaje prezes.

FIFA doceniła

— 99 proc. naszych klientów to sektor publiczny. Sektor prywatny w naszej branży w zasadzie nie istnieje. Kiedyś był on jeszcze widoczny przy zamówieniach na korty tenisowe, ale prawie zanikł. Korty tenisowe są teraz wypierane przez miniboiska piłkarskie. Ta moda dotarła do nas z Włoch — wyjaśnia Konrad Sobecki.

Niemal od początku swojej aktywności w branży realizują projekty przede wszystkim na zamówienie szkół i klubów. Współpracują z przedstawicielami samorządu. Zapotrzebowanie na obiekty sportowe z każdym rokiem wzrasta.

— Budowa jednego wielofunkcyjnego obiektu sportowego kosztuje od jednego do trzech milionów złotych, a czas jej wykonania zajmuje nie dłużej niż trzy miesiące — tłumaczy prezes.

Mają na swoim koncie kilkadziesiąt płyt piłkarskich, w tym m.in. boiska Cracovii, Hutnika Kraków i ŁKS Łódź. Niedawno oddali do użytku publicznego stadion COS w Szczyrku, stadion w Sosnowcu, a także sieć boisk piłkarskich i bieżnie na warszawskiej Agrykoli. W ubiegłym roku za wykonanie boiska na warszawskim Targówku firmę wyróżniono międzynarodowym certyfikatem FIFA One Star.

Nowatorskie plany

W minionym roku obroty firmy wzrosły o 35 proc. Chcąc wykorzystać dobrą passę, właściciele zapowiadają kolejne inwestycje.

— Planujemy budowę dwóch pełnowymiarowych obiektów krytych o powierzchni 8 tys. mkw. każdy. Myślimy również o wykonaniu podgrzewanych płyt sztucznych do piłki nożnej — mówi Konrad Sobecki.

Dotąd w naszym kraju nie powstała żadna płyta o takich parametrach, a przecież, żeby zainteresować młodych ludzi sportem, trzeba im stworzyć jak najlepsze warunki treningu. W krajach skandynawskich to już od lat standard.

— Planujemy ten standard wprowadzić również w naszym kraju — zapowiada prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Zawiśliński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy