Najwięcej materialistów jest w Korei Południowej

PAP , DI
opublikowano: 25-11-2021, 12:55

Koreańczycy są najbardziej materialistycznym społeczeństwem — wynika z badania mieszkańców 17 najbardziej rozwiniętych krajów.

Mongkol Chuewong

Badacze amerykańskiego ośrodka badawczego Pew Research Center zapytali 18,5 tys. osób z 17 krajów rozwiniętych, co nadaje sens ich życiu. Odpowiedzi podzielili na kilkanaście kategorii, takich jak „rodzina i dzieci”, „praca i kariera”, „przyjaciele i społeczność”, „zdrowie psychiczne i fizyczne”, „zwierzęta domowe” czy „dobrobyt materialny”.

Ogółem we wszystkich krajach najwięcej badanych (38 proc.) wymieniło w odpowiedzi rodzinę i dzieci. Te kwestie były najważniejsze dla respondentów w 14 z 17 krajów. Na drugim miejscu znalazła się praca i kariera (25 proc.). Zajęła pierwsze miejsce we Włoszech, ex aequo z rodziną i dziećmi.

Krajem, w którym najwięcej (19 proc.) ankietowanych udzieliło odpowiedzi zaliczonej do kategorii „dobrobyt materialny”, jest Korea Płd. Nieco rzadziej Koreańczycy wspominali o zdrowiu (17 proc.), a rodzina i dzieci (16 proc.) zajęły dopiero trzecie miejsce.

Rodzina nie była na pierwszym miejscu również w Hiszpanii, gdzie ważniejsze okazało się zdrowie, dobrobyt materialny i praca. Na Tajwanie pierwsze miejsce zajęła kategoria „społeczeństwo, miejsca i instytucje”, drugi był dobrobyt materialny, a rodzina była trzecia.

Badanie przeprowadzono w Niemczech, Francji, Włoszech, Szwecji, Grecji, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Korei Płd., Singapurze i na Tajwanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane