Największa ugoda w sprawie przeciwko McDonald’s

opublikowano: 26-11-2019, 08:26

McDonald’s zgodził się zapłacić 26 mln USD tytułem ugody w toczącej się od prawie siedmiu lat sprawie, w której oskarżany był o zaniżanie wynagrodzeń pracowników w Kalifornii, donosi Reuters.

Pozywający twierdzili, że McDonald’s stosował system rozliczania czasu pracy, który sztucznie zaniżał ilość przepracowanych nadgodzin. Fast food miał także nie pozwalać pracownikom na należne przerwy podczas zmiany, a także zmuszać ich do pielęgnacji odzieży roboczej na własny koszt. Sprawa toczyła się w imieniu ok. 38 tys. pracowników McDonald’s w Kalifornii. Zawarta ugoda jest największą tego typu w USA. W jej wyniku fast food zapłaci pracownikom należne nadgodziny, będzie stosował elektroniczny system obliczania płac, pozwoli na przerwy w pracy raczej pod koniec, a nie na początku zmiany, a także będzie wymieniał zużytą odzież roboczą. Spółka nie musi przyznawać się do winy. Nadal twierdzi, że kwestionowane przez pracowników praktyki nie łamały prawa pracy.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA