Największy fundusz hedgingowy widzi złoto po 2000 USD

opublikowano: 15-01-2020, 19:51

Cena złota może wzrosnąć o ok. 30 proc. do 2 tys. USD za uncję z powodu wzrostu ryzyka politycznego, uważa Greg Jensen, szef inwestycji w Bridgewater.

Jensen wskazuje na rosnącą nierówność bogactwa w USA i wzrost napięcia w relacjach tego kraju z Chinami i Iranem, które mogą w pewnym momencie skłonić inwestorów do ucieczki do bezpiecznej przystani złota.

Bloomberg

- Jest tak dużo konfliktów o podwyższonej temperaturze. Ludzie powinni być przygotowani na znacznie szerszy zakres potencjalnie bardziej niestabilnych okoliczności, niż jesteśmy w większości przyzwyczajeni – powiedział menedżer funduszu hedgingowego, zarządzającego 160 mld USD aktywów, w rozmowie z The Financial Times.

Jensen jest także przekonany, że Fed pozwoli na wzrost inflacji przez pewien czas, co również będzie sprzyjało wzrostowi ceny złota.

Na rynku spot w środę uncję złota wyceniano na ok. 1551 USD. W ubiegłym tygodniu cena kruszcu przekraczała 1600 USD i była największa od siedmiu lat.

Bridgewater nie jest jedynym orędownikiem inwestowania w złoto. W ubiegłym roku namawiał do tego także Jeffrey Gundlach, szef DoubleLine, nazywany „królem obligacji”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane