Narciarka szokuje sesją w bikini. Worek dolarów już czeka?

ŁO
opublikowano: 10-02-2010, 12:30

W zeszłym tygodniu Lindsey Vonn wzbudziła kontrowersje w Ameryce z powodu prowokacyjnej zdaniem feministek pozy na okładce magazynu „Sports Illustrated”. Na kilka dni przed igrzyskami narciarka szokuje jeszcze bardziej – sesją dla tego samego magazynu, ale... w bikini na  stoku.

Vonn ma być twarzą amerykańskiej reprezentacji olimpijskiej i jest typowana do zdobycia w Vancouver trzech złotych medali w narciarstwie alpejskim.

W tym tygodniu w USA ukazał się nowy niezwykle popularny katalog „Swimsuit 2010” wydawany raz w roku przez „Sports Illustrated”. Narciarka pozuje w nim w stroju kąpielowym na stoku. Jeśli feministki – głównie piórem znanej blogerki Nicole M. LaVoi – protestowały przeciwko wcześniejszej okładce, to co powiedzą o nowej sesji Vonn? O sprawie okładki pisaliśmy TUTAJ.

Vonn dominuje od kilku lat na stokach narciarskich, ale jej popularność ma eksplodować dopiero podczas najbliższych igrzysk w Vancouver. Eksperci od marketingu twierdzą, że złote medale zapewnią narciarce taką popularność, jakiej doświadczył pływak Michael Phelps po igrzyskach w Pekinie. A to wiąże się oczywiście z większymi zarobkami.

Do tej pory Vonn nie uczestniczyła w ogólnoświatowych kampaniach. Z nagród za zwycięstwa na stokach zarabiała co najwyżej 400 tys. USD. Do tego ma grono stałych sponsorów z Red Bullem na czele, ale po igrzyskach może stać bohaterką masowej wyobraźni, a to znacząco zwiększy wartość kontraktów.

Igrzyska jeszcze się nie zaczęły, a Vonn juz jest najpopularniejszym sportowcem w wiosce olimpijskiej. Kontrowersje z powodu okładki „SI” opisał zarówno jeden z największych amerykańskich portali internetowych yahoo.com, jak i prestiżowy brytyjski tygodnik „The Observer”.

ZOBACZ GALERIĘ LINDSEY VONN W "SWIMSUIT 2010"

Jak pracuje Lindsey Vonn? Zobacz poniżej

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane