Nasi w domu, biznes gra dalej

opublikowano: 03-07-2016, 22:00

A jednak — to żel Krychowiaka trafił do walizki. W Lidze Typerów szanse na triumf wciąż mają wszyscy: i ci za Francją, i ci za Niemcami

Deus escreve direito por linhas tortas, czyli „Bóg pisze prosto po liniach krzywych” — oto jedno z ulubionych powiedzeń Cristiano Ronaldo. Cóż, wbrew przewidywaniom naszych analityków w białych kołnierzykach, nie było bosko na boisku w Marsylii. Zajmijmy się zatem prostszymi liniami, tymi od tabelek w Excelu w pliku z zestawieniem Ligi Typerów „PB” z udziałem 17 osobistości ze świata biznesu. Kto na końcu okaże się adresatem klasowego szampana nadanego z siedziby „Pulsu Biznesu”? Tu wciąż nie ma jednego scenariusza.

Marian Owerko to bodajże najlepszy piłkarz w stawce naszych typerów, a zarazem wytrawny analityk futbolu. Po pierwszych potknięciach goni liderów i stawia na Francję.
Zobacz więcej

DOBRE TEMPO:

Marian Owerko to bodajże najlepszy piłkarz w stawce naszych typerów, a zarazem wytrawny analityk futbolu. Po pierwszych potknięciach goni liderów i stawia na Francję. Marek Wiśniewski

Oklaski należą się Januszowi Kulikowi, który jako jedyny przewidział bramkowy remis po 120 minutach.

Choć menedżer z REWE International zakładał, że w karnych będzie powtórka scenariusza z meczu ze Szwajcarią, to i tak dzięki dobrej intuicji przesunął się bliżej środka stawki w pojedynku piłkarskich ekspertów. Kontakt ze ścisłą czołówką traci natomiast Andrew Highcock z Kompanii Piwowarskiej — jako jeden z niewielu jeszcze przed EURO 2016 widział podopiecznych Adama Nawałki w półfinale.

Tym samym spadł z 3. miejsca na 6., podobnie jak Bartosz Świderek z Pol- Inoweksu (typował porażkę Polaków już w 1/8 finału). Pozostali prymusi naszej zabawy nie zawiedli. Bertus Servaas (Vive Group), Manuel Rougeron (nc+) i Andre Gerstner (Groclin) dopisali sobie kolejne punkty. W końcu zawczasu solidarnie przewidzieli, że ¼ finału w wykonaniu Polaków to maksimum szczęścia.

Z peletonu wybijają się dwaj rodzimi wytrawni znawcy futbolu. Zwycięzca poprzedniej edycji — Marian Owerko (Bakalland, Solter Capital) — systematycznie odrabia straty z fazy grupowej i pnie się w górę, wyprzedzając kolejnych dwóch graczy. Wciąż o jedno „oczko” przed nim plasuje się Mikołaj Placek, prezes Oknoplastu, który przecież z wielką piłką się otrzaskał — Oknoplast sponsorował Inter Mediolan, Borussię Dortmund, Olympique Lyon jak też Puszczę Niepołomice.

Przetasowania to jedyny pewnik w Lidze Typerów: na tydzień przed finałem nasi typujący mają jeszcze do zdobycia nawet 18 punktów za 6 typów (bonusowe pytania to prognozy o wyniki półfinałów i finału), a to oznacza, że teoretyczne szanse na zwycięstwo mają nawet ci z końca stawki. Paradoksalnie, to właśnie Grażyna Piotrowska-Oliwa i Zbigniew Jagiełło mogą liczyć na szybki awans z dołów tabeli — to prognozy tej dwójki dotyczące mistrza, króla strzelców i czarnego konia turnieju mają realne szanse ziszczenia się w komplecie. W podobnej sytuacji jest jeszcze tylko Bartosz Świderek.

Kto zostanie mistrzem? Ten tekst powstał przed dwoma ostatnimi ćwierćfinałami, więc pewne tezy mogą być już nieaktualne niczym marzenia Hiszpanów.

— Niemcy, zawsze wygrywają Niemcy — prorokował kilka tygodni temu Leszek Gierszewski, właściciel Druteksu, i znalazł poparcie u Andre’ego Gerstnera piszącego o rodakach per „Der Weltmeister”.

Andrew Highcock komplementuje zespół Joachima Loewa, pisząc, że „zaczynają powoli, ale mają mocny finisz”. Mocno trzyma się grupa stawiających na Francję. „Grają u siebie, mają bardzo mocny, młody zespół składający się z zawodników grających w bardzo renomowanych klubach”. (Bartosz Świderek), „Ma dobry, wyrównany zespół i gra u siebie” (Marian Owerko). Bertus Servaas przytakuje: obecnie jasno widzi triumf zawodników z ojczyzny szampana.

Zasady punktacji

Za każdy wytypowany zespół awansujący z danej grupy: 1 pkt. W pozostałych przypadkach — po 3 pkt. za prawidłowe wskazanie. W trakcie EURO 2016 przewidujemy pytania bonusowe.

Liga Typerów „PB”

1. Bertus Servaas 19 2. Manuel Rougeron 17 3. Andre Gerstner 16 4. Mikołaj Placek 15 5. Marian Owerko 14 6. Piotr Osiecki 13 Andrew Highcock Bartosz Świderek Józef Wojciechowski 7. Jean-Franćois 12 Fallacher Janusz Kulik 8. Leszek Gierszewski 10 Sebastian Buczek Dariusz Mioduski 9. Grażyna Piotrowska-Oliwa 9 Zbigniew Jakubas 10. Zbigniew Jagiełło 8

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Jedliński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy