Nasza waluta zachowuje się dość stabilnie

Mariusz Potaczała
24-08-2007, 00:00

Złoty, w porównaniu ze środą, nie zanotował wczoraj większej zmiany. Delikatną aprecjacja do 2,815 względem dolara oraz 3,82 wobec euro inwestorzy wykorzystali do zakupu walut. Umacnianiu się polskiej waluty nie sprzyjała inflacja bazowa w lipcu, która okazała się nieco niższa niż oczekiwano i wyniosła 1,5 proc. rok do roku. Dlatego pewnie Rada Polityki Pieniężnej nie podniesie stóp procentowych w sierpniu, tym bardziej że na lipcowym posiedzeniu Rady wniosek o podwyżkę o 25 punktów bazowych został odrzucony.

Na rynku globalnym trwa słabość jena japońskiego, co pozytywnie oddziałuje na złotego. Kolejną próbę testowania przez parę EUR/PLN wsparcia na 3,82 radzimy wykorzystać do zakupów wspólnej waluty. Dzisiejsza publikacja danych o lipcowej sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia pozostanie w cieniu wydarzeń na rynkach globalnych.

Mariusz Potaczała

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nasza waluta zachowuje się dość stabilnie