Nauka i biznes w Łodzi

Dorota Gąsowska
opublikowano: 30-11-2004, 00:00

Przedsiębiorcy, władze samorządowe oraz przedstawiciele nauki rozmawiali w Łodzi o szansach i zagrożeniach regionalnej gospodarki. Spotkanie odbyło się w ramach II Konferencji Regionalnej „Nauka dla Gospodarki” i III Regionalnego Forum Innowacyjnego dla Województwa Łódzkiego. Patronem medialnym był „Puls Biznesu”.

Podczas prezentacji, dyskusji i warsztatów uczestnicy starali się znaleźć wspólną drogę i sposoby współpracy pomiędzy światem nauki i ekonomii. Rozmawiali m.in. o tym, jakie oczekiwania i propozycje ma sektor biznesu wobec instytucji naukowych, jakie istnieją możliwości i bariery na drodze wspólnego działania. Przedstawiono także przykłady praktycznego zastosowania nauki w działaniach gospodarczych.

Jednym z obszarów tematycznych konferencji były szanse i zagrożenia dla podnoszenia konkurencyjności regionalnych firm oraz potencjał innowacyjny i naukowy województwa. Ponadto podczas warsztatów jego uczestnicy rozmawiali o tym, w jaki sposób składać wnioski w ramach funduszy strukturalnych oraz jak zdobywać i wykorzystywać pomoc unijną w podnoszeniu innowacyjności własnej firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Gąsowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Nauka i biznes w Łodzi