Nauka pójdzie w parze z biznesem

opublikowano: 22-03-2016, 16:37

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) przedstawiło wyniki pierwszej edycji konkursu ogłoszonego w „Programie Rozwoju Kompetencji”.

Instytucja przekazała uczelniom pieniądze, które mają pomóc w dostosowywaniu programów kształcenia do wymogów krajowej gospodarki i rynku pracy.

iStock

- Dzięki programowi studenci uczelni wyższych dowiedzą się, czym jest przedsiębiorczość i na czym polega praca metodą projektową. Rozwiną swoje umiejętności analityczne, językowe oraz informatyczne tak potrzebne w środowisku nowoczesnych technologii. Biorąc udział w zakwalifikowanych do dofinansowania projektach nabędą konkretne umiejętności, które wpisują się w oczekiwania rynku pracy. To zapewni im lepszy start w zawodową przyszłość i wypełni lukę, na którą skarżą się pracodawcy – wyjaśnia prof. Jerzy Kątcki, zastępca dyrektora NCBR.

W najbliższych dniach zostanie ogłoszona kolejna edycje konkursu. A do 2020 r. na wybrane projekty NCBR przekaże ponad 1 mld zł.

41 – Tyle uczelni wyższych otrzymało za pośrednictwem NCBR pieniądze na rozwijanie wśród studentów umiejętności zgodnych z faktycznymi potrzebami gospodarki. W sumie mają one zrealizować 61 projektów. W prace zostaną zaangażowani również przedsiębiorcy.

87 mln zł – Tyle NCBR wyda na uczelnie wyższe, objęte „Programem Rozwoju Kompetencji”. Pieniądze sfinansują zajęcia kształtujące kompetencje oczekiwane przez pracodawców, wizyty studyjne u pracodawców czy współpracę z podmiotami zagranicznymi.

58 mln zł – Tyle NCBR przeznaczył na wsparcie uczelni w ramach pilotażu programu. Został on zrealizowany w 2014 r. Programem objęto wówczas 73 projekty.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane