Czytasz dzięki

Nauka zawodu w BASF

Barbara Warpechowska
opublikowano: 14-01-2016, 22:00

Od nowego roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej rusza klasa o profilu monter mechatronik.

Pomysłodawcą stworzenia nowego kierunku kształcenia zawodowego jest BASF Polska. Spółka obejmie klasę patronatem. — Powołanie klasy monter mechatronik w BASF wpisuje się w potrzeby rynku pracy. Nauka zawodu będzie trwała trzy lata. Uczniowie zdobędą solidne wykształcenie i doświadczenie zawodowe w naszymnajnowocześniejszym zakładzie produkcji katalizatorów w Europie, który mieści się w miejscowości Święte w gminie Środa Śląska. Najlepsi absolwenci nowego kierunku mogą liczyć na zatrudnienie — mówi Katarzyna Jedynak, kierownik projektu z ramienia BASF Polska.

Klasa monter mechatronik w BASF będzie miała charakter dualny, co oznacza, że część zajęć będzie odbywała się w szkole, a część w fabryce katalizatorów. Uczniowie będą mogli zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe i zapoczątkować karierę w firmie. BASF uczniom swojej klasy patronackiej oferuje pakiet benefitów, w tym transport do zakładu, dodatkowe zajęcia z języków obcych, wymianę zagraniczną i wspieranie dalszego kształcenia.

Nauka zostanie zakończona podwójną certyfikacją polską i niemiecką (obydwa egzaminy przeprowadzane będą w języku polskim). Średzki zakład produkcji katalizatorów BASF jest największy i najnowocześniejszy w Europie. Został otwarty w lipcu 2014 r. i zatrudnia około 400 osób. Pochodzące stąd katalizatory wykorzystują producenci samochodów osobowych i ciężarowych z silnikami wysokoprężnymi, by spełnić wymagania norm emisji spalin Euro 6/VI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane