NBP w środę przedstawi projekcję PKB

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-05-2005, 13:30

W Raporcie o Inflacji, który zostanie opublikowany w środę, NBP przedstawi projekcję PKB - podał NBP w poniedziałkowym komunikacie.

 W Raporcie o Inflacji, który zostanie opublikowany w środę, NBP przedstawi projekcję PKB - podał NBP w poniedziałkowym komunikacie.

"Począwszy od maja 2005 projekcja inflacji NBP publikowana w +Raporcie o inflacji+ będzie uzyskiwana z modelu ECMOD. Narodowy Bank Polski po raz pierwszy przedstawi również projekcję PKB" - podano w komunikacie.

NBP podał, że materiał informacyjny na temat modelu ECMOD zostanie umieszczony na stronie internetowej NBP we wtorek, 24 maja 2005, o godzinie 12:00.

Wielorównaniowy model makroekonometryczny polskiej gospodarki ECMOD ma na celu prognozowanie podstawowych wielkości makroekonomicznych, a także analizy reakcji gospodarki na zmiany instrumentów polityki pieniężnej i fiskalnej.

Model ECMOD jest modelem kwartalnym o kompleksowej strukturze obejmującym wszystkie główne zależności w gospodarce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane