NCBR dla kadr motoryzacji

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) zorganizowało dwa konkursy, które mają wesprzeć rozwój kadr przemysłu motoryzacyjnego i sektora usług dla biznesu — donosi Polska Izba Motoryzacji.

Chodzi o stworzenie wysokiej jakości programów stażowych i programów rozwoju kompetencji dla studentów, którzy chcą związać przyszłość m.in. z branżą motoryzacyjną. Głównymi beneficjentami będą studenci, ale konkursy są także dużą szansę dla uczelni. Uzyskane pieniądze pozwolą im bowiem rozwijać programy stażowe i przez zaangażowanie pracodawców w programy kształcenia przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności niektórych kierunków studiów.

— W ostatnich latach stale rosną oczekiwania rynku pracy wobec absolwentów uczelni, co wynika zarówno z postępu technologicznego, jak i konieczności zwiększania przewagi konkurencyjnej. Uruchamiając nowe konkursy, inwestujemy w rozwój konkretnych branż, ale przede wszystkim w młodych ludzi, których kompetencje i umiejętność ich wykorzystania w pracy zaważą na tempie rozwoju polskiej gospodarki — mówi prof. Maciej Chorowski, dyrektor NCBR. Budżet konkursów wynosi 100 mln zł. O dofinansowanie mogą się starać uczelnie kształcące co najmniej 100 studentów. Już na etapie przygotowania projektu muszą nawiązać współpracę z co najmniej jednym przedsiębiorcą prowadzącym działalność w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce. Minimalny okres realizacji projektu to 12 miesięcy, a maksymalny — 42. Konkursy jest organizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym. Wnioski o dofinansowanie, składane wyłącznie w wersji elektronicznej, NCBR będzie przyjmował do 9 czerwca 2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / NCBR dla kadr motoryzacji