Netguru przejmuje w USA

opublikowano: 30-03-2022, 09:54

Polska spółka kupuje mniejszościowy pakiet udziałów w firmie Pilot44, docelowo planuje wykupić ją całą.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • czym się zajmuje przejmowana przez Netguru spółka
  • jaką rolę w transakcji odegrał fundusz zarządzany przez PFR TFI

Polska spółka technologiczna Netguru przejęła pakiet mniejszościowy w studiu innowacji Pilot44. W ciągu 3-4 lat w ramach kolejnej fazy akwizycji Netguru planuje przejąć całość udziałów w amerykańskiej spółce.

Akwizycja jest częścią globalnej strategii firmy, polegającej na budowie kompletnej oferty usług cyfrowych.

Transakcja została zrealizowana we współpracy z Funduszem Ekspansji Zagranicznej zarządzanym przez PFR TFI, który wspólnie z Netguru zainwestował w Pilot44. Citi Handlowy udzielił wsparcia finansowego, a James Oury, CLA oraz EY zapewnili doradztwo podatkowe i prawne.

Pilot44 z siedzibą w San Francisco to studio oferujące wsparcie w budowie innowacji i skalowaniu firm. Wspiera największe firmy na świecie w osiąganiu wzrostu. Wypracowana przez spółkę metodologia pracy obejmuje najważniejsze etapy tworzenia innowacji: od badań rynkowych, budowy prototypów i walidacji produktów po wdrożenie i ich rozwój. Pilolt44 pracował dotychczas z takimi markami jak Coca-Cola, Kellogg’s, Red Bull czy Procter and Gamble. Zatrudniają ponad 40 osób.

— Tym, co odróżnia nas od innych firm doradczych, jest spojrzenie poza horyzont. Istotnym elementem w naszym podejściu do budowania prosperujących firm w dobie cyfrowego przyśpieszenia jest przede wszystkim tworzenie nowych rozwiązań, a nie powielanie istniejących schematów. Nasza wizja jest spójna z wizją Netguru, które dostrzega potrzebę zmiany konsultingu i ją wdraża — mówi Jon Corshen, współzałożyciel Pilot44.

Strategiczna akwizycja:
Strategiczna akwizycja:
Dzięki inwestycji w Pilot 44 Netguru, na którego czele stoi Marek Talarczyk, będzie mogło zaproponować klientom na całym świecie ofertę strategicznego doradztwa, m.in. w zakresie wdrażania innowacji i infrastruktury cyfrowej

Netguru to założona w 2008 r. spółka oferująca usługi doradztwa, tworzenia oprogramowania oraz projektowania produktów cyfrowych. Ma na koncie ponad 1000 ukończonych projektów. Zespół liczy ponad 900 osób pracujących z całego świata.

Netguru współpracuje przede wszystkim z firmami z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, a także ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pracuje zarówno z największymi markami na świecie, takimi jak Volkswagen, IKEA czy Keller Williams, jak również z wieloma szybko rosnącymi start-upami.

Przychody Netguru w 2021 r. wyniosły 230 mln zł, co oznacza wzrost o 45 proc. w porównaniu z 2020 r. EBITDA wyniosła powyżej 15 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane