Netia generuje sygnały kupna

Dariusz Karolak
opublikowano: 30-04-2001, 00:00

Netia generuje sygnały kupna

Utrzymujące się duże obroty ba rynku akcji Netii sprawiają, że szybciej opada kolejny ważny opór, linia szczytów z 11 III i 28 XII (46,4). Im dłużej potrwa stabilizacja tym łatwiej będzie go pokonać. Pojawił się długo oczekiwany średnioterminowy sygnał kupna na MACD. Szybkie wskaźniki zaczynają negatywnie dywergować, co może wyprzedzić brakujący na wykresie ruch powrotny do linii szyi (38,3) podwójnego dna (12 III - 19 IV). Oceniając wykres tygodniowy wyraźnie widać, że Netię akumulują „silne ręce“.

Z drugiej strony wyniki za I kw. powinny „zgodnie z tradycją“ przestraszyć niezorientowanych. Inwestując należy pamiętać o kwotowaniach GDR-ów Netii, co silnie wpływa na kurs na GPW. Jeżli spekulacje dotyczące chęci pozbycia się Netii przez Telię są prawdziwe, ciekawym pomysłem wydaje się połączenie z należącą do KGHM Telefonią Lokalną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Netia generuje sygnały kupna