Netia walczy o wsparcie na 3 zł

Dariusz Karolak
23-12-2002, 00:00

Poznaliśmy w końcu cenę emisyjną dla konwertowanych akcji. Chociaż niska ma ona znaczenie symboliczne, bo najważniejsza jest ta, po której najtaniej można było objąć emisję kupując obligacje Netii na rynku wtórnym. Do czasu asymilacji nowej emisji inwestowanie w Netię jest obarczone dużym ryzykiem, choćby ze względu na proporcje.

Dotychczas istniejące znajdą się w zdecydowanej mniejszości, tym samym o cenie na rynku wtórnym zadecydują nowi akcjonariusze, a dawni wierzyciele. Po przełamaniu tygodniowej średniej VAMA10, kurs spada na małych obrotach, ale na obecnym etapie oznacza to tylko tyle, że dystrybucja została zakończona, co potwierdza wskaźnik łatwości ruchu EOM, który ustanowił właśnie 3-miesięczne minimum. Najważniejszym wsparciem jest teraz minimum z 4 XI, 2,9. Jeżeli zostanie pokonane, kursowi zagrozi powrót do historycznego minimum z 9 XI, 1,47, chociaż intuicyjnie ceny równowagi trzeba szukać między 2 a 2,5.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Netia walczy o wsparcie na 3 zł