Netia zaksięguje odpis aktualizujący wartość aktywów

opublikowano: 24-01-2018, 07:55
aktualizacja: 24-01-2018, 08:06

W sprawozdaniu za 2017 r. Netia dokona odpisu aktualizującego wartość aktywów. Szacunkowa wielkość odpisu to 150,7 mln zł.

"Spółka jest w trakcie przeprowadzania testu na trwałą utratę wartości aktywów zgodnie z MSR 36 poprzez porównanie wartości bilansowej składników aktywów z ich wartością odzyskiwalną. Na obecnym etapie zarząd szacuje dokonanie odpisu aktualizacyjnego wynikającego z trwałej utraty wartości niefinansowych składników aktywów w wysokości 150,7 milionów złotych w jednostkowym sprawozdaniu finansowym Spółki za rok 2017" - podano w komunikacie. 

Jak dodano, wartość odzyskiwalna wartości firmy alokowanej do segmentów operacyjnych i ośrodka wypracowującego środki pieniężne jest określana na podstawie kalkulacji wartości godziwej. W roku ubiegłym obliczenie wartości godziwej następowało przy użyciu prognozowanych przepływów pieniężnych opierających się na założeniach budżetu na przyszły rok oraz zatwierdzonego przez zarząd zaktualizowanego dziesięcioletniego biznes planu.

Po zakupie pakietu akcji Netii przez Cyfrowy Polsat i ogłoszeniu wezwania na kolejne 33 proc. zarząd telekomu uznał, że zastosowanie rynkowej ceny akcji stanowi najbardziej wiarygodną metodę ustalenia wartości godziwej aktywów spółki.

"Oszacowanie wartości godziwej aktywów nastąpi przy wykorzystaniu wartości kapitalizacji rynkowej Netii z dnia bilansowego, tj. 31.12.2017 roku skorygowanej między innymi o wartość długu netto oraz kapitału obrotowego" - dodano.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Netia zaksięguje odpis aktualizujący wartość aktywów