Neuro Device walczy o laury za granicą

opublikowano: 08-05-2018, 22:00

W konkursie dla start-upów Chivas Venture Polacy biorą udział od trzech lat. Laureat tegorocznej krajowej edycji, Neuro Device, dotarł najdalej.

W konkursie dla start-upów Chivas Venture Polacy biorą udział od trzech lat. Laureat tegorocznej krajowej edycji, Neuro Device, dotarł najdalej. Na obecnym etapie zmagań firma zajmuje trzecie miejsce. Jest już po pierwszej finałowej turze, czyli głosowaniach internautów, w których startowała razem z 26 innymi start-upami z całego świata. Przed Neuro Device pozostała jeszcze prezentacja projektu przed jury konkursu w Amsterdamie. Przedsiębiorcy powalczą o dofinansowanie z łącznej puli 750 tys. USD.

— Neuro Device to odpowiedź na problem milionów ludzi na całym świecie, którzy zmagają się z afazją, czyli zaburzeniem mowy — wyjaśnił Marcin Zalewski, przedstawiciel marki Chivas Regal w Polsce.

Firma opracowała technologiczne rozwiązanie, które może przyspieszyć terapię afazji i zwiększyć jej trwałość. Sięgnęła po neurmodulację (stymulacja impulsami elektrycznymi odpowiednich obszarów mózgu). Tego typu zabiegi utrwalają prawidłowe procesy i wspomagają proces tworzenia alternatywnych ośrodków i połączeń w mózgu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy