NewConnect: wiele działo się wokół rynku

Agnieszka Grabuś, IPO.pl
opublikowano: 21-02-2008, 20:44

NCindex zakończył dziś na 104,60 pkt., czyli o -1,29 % poniżej wczorajszego zamknięcia.  Zanotował tym samym największy spadek (sWIG80 i TECHWIG na małych plusach, reszta indeksów nieznacznie poniżej wczorajszego zamknięcia). Podczas dzisiejszych notowań wzrosły ceny 9 spółek, wartość 7 firm pozostała na niezmienionym poziomie, spadło 19.

NewConnect rośnie szybko, nawet bardzo szybko pod względem liczby notowanych na nim spółek. Dziś byliśmy świadkami udanego debiutu spółki MAXIPIZZA,  która jest 35. spółką na NewConnect i 11. debiutantem w tym roku. Akcje kieleckiej sieci restauracji, wzrosły na otwarciu w o 202 proc. do 4,53 zł. Środki z emisji MAXIPIZZA chce przeznaczyć na rozbudowę sieci restauracji.

Dziś najbardziej zyskali inwestujący w akcje debiutanta. Wzrosty napędzała także spółka WDMSA (5,29%), która poinformowała o zawarciu umowy z QUERCUS Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą w Warszawie na przeprowadzenie prywatnej oferty akcji w/w Spółki. Autoryzowanym doradcą będzie spółka zależna WDMSA - CEE Capital Sp. z o.o. Dobrze zachowywały się także akcje STARK DEV.(5,00%) i ORGANIC-PDA(3,12%).

Po drugiej stronie znalazły się dzisiaj: GPPI (-10,07%), KRYNICKI RECYKLING (-7,68%), DIVICOM (-7,14%) i BLUE TAX GROUP (-6,45%). Dziś wiele działo się wokół rynku NewConnect. Notowana na nim spółka MW TRADE S.A. podpisała list intencyjny w sprawie współpracy i nabycia 49% udziałów w łódzkiej A.M.G. Finanse Sp. z o.o./Temple Libra Grupa Finansowa Sp. z o.o. W poniedziałek M.W. TRADE opublikowała wyniki finansowe za rok 2007. Wrocławska firma osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 5,98 mln zł i wypracowała 2,58 mln zł zysku netto dla akcjonariuszy. To o ok. 15% więcej niż zakładały opublikowane w grudniu prognozy. W III kwartale 2008 M.W. Trade przeprowadzi publiczną emisję akcji i zadebiutuje na rynku podstawowym warszawskiej GPW.

Agencja Marketingu Doświadczeń EM Lab, należąca do Grupy komunikacji marketingowej Mothership, poinformowała, że zamierza zadebiutować na rynku NewConnect na początku II kwartału br. W ubiegłym roku Spółka odnotowała rekordowy wzrost przychodów. Suma przychodów wzrosła w 2007 roku w porównaniu z rokiem 2006 o 220%. Zysk brutto w 2007 roku wyniósł 1,520 mln PLN.

Dziś odbył się kolejny IPO Day, podczas którego inwestorzy mogli poznać firmy, które niedługo znajdą się na giełdowym parkiecie. Jedną z prezentowanych spółek był NICOLAS GAMES. Jest to debiutant o tyle interesujący, że jako pierwszy na NewConnect będzie reprezentował branżę gier komputerowych - spółka zajmuje się ich produkcją oraz sprzedażą. Prawie cała oferta sprzedała się w ciągu 2 dni.

Zarząd EUROIMPLANT - biotechnologicznej spółki z Raszyna – poinformował o zakończeniu prywatnej emisji akcji i o planowanym na początek marca debiucie na rynku NewConnect. Spółka pozyskała z rynku ponad 10 mln zł, a cena emisyjna wynosiła 61 gr za akcję. W drugiej połowie roku EUROIMPLANT przeprowadzi kolejną emisję akcji. Rolę Autoryzowanego Doradcy przy emisji pełniła spółka zależna Wrocławskiego Domu Maklerskiego - CEE Capital sp. z o.o.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Grabuś, IPO.pl

Polecane