News Corp może przebić ofertę EchoStar

Marek Druś
opublikowano: 08-08-2001, 21:09

Analitycy spodziewają się, że News Corp podniesie stawkę w wyścigu o przejęcie Hughes Electronics, za który EchoStar Communications zaoferował 30 mld USD.

Hughes Electronics to największy nadawca telewizji satelitarnej w USA. EchoStar zajmuje drugą pozycję na rynku. Swoją ofertę przedstawił 5 sierpnia, w momencie kiedy rozmowy między News Corp i General Motors, do którego należy Hughes, stanęły w martwym punkcie.

Zdania na temat wyboru lepszej oferty dla GM są podzielone. Z jednej strony połączenie Hughes i EchoStar ma mniejsze szanse na uzyskanie zgody amerykańskich władz antytrustowych. Tymczasem News Corp nie posiada w USA udziałów w spółkach z branży satelitarnej. Z drugiej strony przejęcie Hughes przez EchoStar może doprowadzić do powstania operatora TV satelitarnej, który mógłby skutecznie konkurować z operatorami największych sieci „kablowych”, m.in. AT&T, Comcast czy AOL Time Warner.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / News Corp może przebić ofertę EchoStar