Nextbike Polska już jeździ w Finlandii

DI
opublikowano: 02-05-2018, 22:50
aktualizacja: 03-05-2018, 00:52

Spółka pochwaliła się, że oficjalnie rozpoczęła działalność zagraniczną. System rowerowy wystartował w Turku.

- Właśnie ruszył system rowerów miejskich Nextbike Polska w Turku w Finlandii. To pierwszy zagraniczny kontrakt polskiej spółki - czytamy w komunikacie.

Nextbike Polska uruchomił system rowerów miejskich w fińskim Turku na mocy 10-letniej licencji na dostawę i obsługę takich systemów na terytorium Norwegii, Finlandii i Islandii, którą spółka otrzymała od niemieckiego Nextbike GmbH. 

Użytkownicy z Turku mogą korzystać z rowerów bezpłatnie, ale taka oferta dostępna jest tylko dla posiadaczy biletów okresowych. Pozostali rowerzyści muszą wykupić abonament. 

Trzyletni kontrakt — z możliwością przedłużenia na kolejne 3 lata i rozbudowy o okoliczne gminy — zapewnił Finom 300 rowerów czwartej generacji, a polskiej spółce — 2 mln EUR zysku. 

Nextbike Polska od sierpnia 2017 roku jest spółką notowaną na rynku NewConnect na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Nextbike Polska już jeździ w Finlandii