Czytasz dzięki

Nextbike zgra rowery z pociągami

opublikowano: 17-06-2018, 22:00

Operator systemów bikesharingu złożył najlepszą ofertę w przetargu dla aglomeracji łódzkiej.

Po wygranym przetargu w Trójmieście na system rowerowy Mevo, który połączy 14 gmin i będzie największy Polsce, Nextbike Polska ogłasza kolejne zwycięstwo — w Łódzkiem. Oferta jego spółki zależnej NB Serwis, działającej w Polsce na licencji niemieckiego operatora bikesharingu, została uznana przez urząd marszałkowski za najkorzystniejszą w przetargu na realizację projektu Rowerowe Łódzkie. Samorząd województwa szukał firmy, która dostarczy, uruchomi, a następnie będzie zarządzać oraz kompleksowo eksploatować system rowerów publicznych zintegrowany z siatką połączeń kolejowych aglomeracji łódzkiej.

NB Serwis zaproponowała rozwiązanie za ok. 24 mln zł, czyli o ok. 4 mln zł poniżej budżetu projektu. Jedynym konkurentem było BikeU — największy rywal Nextbike’a na polskim rynku, który zaoferował 28,5 mln zł. Projekt Rowerowe Łódzkie ma być pierwszym w Polsce, który łączy dwa środki transportu uznawane za najbardziej ekologiczne: rower na krótkim dystansie, a na długim — pociąg. Automatyczne wypożyczalnie jednośladów mają być zlokalizowane przy stacjach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w obsługiwanych przez nią miejscowościach. Miasto ma już własny system bikesharingu.

— Rosnąca popularność rowerów miejskich wśród użytkowników i włodarzy miast potwierdza, że bikesharing ma głęboki sens społeczny — mówi Małgorzata Dzięcioł, członek zarządu Nextbike’a Polska.

Notowana na NewConnect spółka szuka właśnie prezesa. Kilka tygodni temu zrezygnował jej wieloletni szef — Tomasz Wojtkiewicz. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy