NFZ porozumiał się z Kamsoftem i Asseco ws. nowych umów

opublikowano: 22-03-2019, 12:16

NFZ, który od stycznia prowadził z Kamsoftem i Asseco negocjacje ws. nowych umów dotyczących utrzymania i rozwoju systemu informatycznego Wspomagania Działalności NFZ, osiągnął porozumienie ws. nowych kontraktów.

„Z przyjemnością informujemy, że po kilku tygodniach trudnych negocjacji, 6 marca 2019 roku, doszliśmy do porozumienia w zakresie biznesowym i finansowym. Od tego momentu trwają prace finalizujące szczegółowe zapisy umowne. Do końca marca 2019 roku planujemy podpisać nowe umowy, aby zapewnić ciągłość i bezpieczeństwo działania NFZ” – podał NFZ w komunikacie.

Dotychczasowe kontrakty podpisane były na okres ostatnich trzech lat i wygasają z końcem marca 2019 roku. Łączna wartość poprzednich umów wynosiła blisko 167 mln zł.

Nowe kontrakty będą podpisane na cztery lata z możliwością ewentualnego przedłużenia przez NFZ na ustalonych warunkach o kolejny rok lub dwa lata. Okres ten pozwolić na stabilne prowadzenie programu projektów związanych z budową nowego systemu informatycznego NFZ.

W ramach nowych umów wprowadzone będą nowe usługi związane z procesem płynnego przejścia z aktualnego systemu do nowo budowanego systemu Informatycznego NFZ w ramach powołanego do tego celu projektu.

W ramach nowych umów Kamsoft i Asseco, oprócz standardowych usług związanych z utrzymaniem i bieżącym rozwojem systemu, będą świadczyli za dodatkowym wynagrodzeniem, nowe usługi umożliwiające bezpieczny proces integracji i migracji danych do nowego systemu informatycznego NFZ.

Negocjując nowe umowy NFZ nie miał łatwego zadania, gdyż zapowiedział budowę zupełnie nowego systemu, co oznaczało, że dla obecnych wykonawców może być to ostatnia umowa. Te okoliczności , musiały wpływać na oczekiwania cenowe. Według nieoficjalnych informacji początkowe oczekiwania zakładały bardzo istotny wzrost wynagrodzeń.  Ostatecznie porozumienie zakłada wzrost, ale umiarkowany. 

Oprócz NFZ i wykonawców w rozmowach uczestniczyli przedstawiciele Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Prokuratorii Generalnej.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy