Nickel startuje na rynku kapitałowym

  • Emil Górecki
opublikowano: 01-03-2013, 00:00

Obligacje dewelopera weszły na Catalyst. Jeśli rynek się poprawi, spółka wróci do giełdowych planów.

Na rynku Catalyst zadebiutowały warte 20 mln zł obligacje poznańskiej spółki Nickel Development. Pieniądze są przeznaczone na realizację dwóch inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu oraz pierwszego osiedla Nickel w Warszawie. To początek przygody spółki z rynkiem kapitałowym. Nickel w 2008 r. przygotowywał się do wejścia na główny parkiet, jednak plany pokrzyżował mu kryzys. Czy na zawsze? Niekoniecznie.

— Pierwsze miesiące pod względem sprzedaży są zaskakująco dobre, szczególnie w Warszawie. Dlatego być może zdecydujemy się na rozpoczęcie nieplanowanych inwestycji. Będą finansowane albo przez kolejne emisje obligacji, albo przez wejście na giełdę — mówi Dagmara Nickel, prezes Nickel Development.

Spółka ma bank ziemi na około 3 tys. mieszkań, głównie w Poznaniu. W zeszłym roku sprzedała 130 lokali, w tym roku chce co najmniej 200. W 2011 r. wypracowała 4,8 mln zł zysku netto przy 29-procentowej rentowności. Nazwisko Nickel jest trzecią pod względem rozpoznawalności marką deweloperską w Poznaniu, po Atanerze i Family House.

Jednak grupa rodziny Nickel to także generalne wykonawstwo oraz usługi dla innowacyjnych firm z potencjałem, m.in. z sektora biotechnologii.

— Nickel Technology Park angażuje się w innowacyjne firmy, które nie są organizacyjnie przygotowane do przejęcia przez fundusze venture capital. Możemy dostarczyć im przygotowane pod klucz, w pełni wyposażone laboratoria czy usługi biznesowe, jak księgowość. Na dobry, perspektywiczny pomysł możemy podjąć się spięcia finansowania z zagranicznych funduszy, dotacji europejskich czy nawet własnych pieniędzy. Współpracujemy z ośmioma takimi podmiotamii — mówi Dagmara Nickel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu