Nie będzie oferty wtórnej PKO BP

DI, PAP
opublikowano: 16-12-2011, 18:39

Ministerstwo Skarbu Państwa wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego rezygnują z oferty wtórnej PKO BP.

"(...) Ministerstwo Skarbu Państwa informuje, że Minister Skarbu Państwa wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego – jako Akcjonariusze Sprzedający – po przeanalizowaniu aktualnej sytuacji rynkowej, z uwagi na przedłużającą się niestabilność globalnych rynków finansowych, podjęli decyzję o rezygnacji z przeprowadzenia wspólnej sprzedaży akcji PKO BP S.A. w drodze wtórnej oferty publicznej i zaprzestaniu prac nad tą ofertą" - podało MSP w komunikacie na swojej stronie internetowej.

W komunikacie dodano, że każdy ze sprzedających akcjonariuszy będzie nadal analizował sytuację na rynkach finansowych i w razie zaistnienia sprzyjających warunków rynkowych będzie samodzielnie podejmował decyzje o sprzedaży posiadanych akcji banku.

Minister Skarbu Państwa rozważy ewentualne odrębne dopuszczenie i wprowadzenie w najbliższym czasie do obrotu na GPW części pakietu akcji PKO BP w liczbie 197,5 mln akcji. Ewentualny termin wprowadzenia i dopuszczenia tych akcji do obrotu na GPW uzależniony będzie od sporządzenia odpowiedniego prospektu i jego zatwierdzenia przez KNF.

W przypadku podjęcia w przyszłości decyzji o sprzedaży akcji PKO, MSP zamierza uwzględnić transzę akcji przeznaczoną dla inwestorów indywidualnych.

Według wcześniejszych informacji wtórna oferta PKO BP miała obejmować sprzedaż maksymalnie 15,25 proc. akcji banku, z czego Ministerstwo Skarbu Państwa sprzedawałoby do 5 proc. wszystkich akcji PKO BP, a Bank Gospodarstwa Krajowego 10,25 proc. akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nie będzie oferty wtórnej PKO BP