Czytasz dzięki

Nie będzie protestu kolejarzy na Podlasiu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-08-2005, 16:25

Nie będzie strajku białostockich kolejarzy przeciwko zbyt niskiemu finansowaniu przewozów regionalnych. Po piątkowym spotkaniu z wicemarszałkiem Podlasia, kolejarze odstąpili od tego planu, licząc że zrealizowane zostaną zapewnienia władz m.in. o wyższych nakładach na kolej w przyszłym roku.

Nie będzie strajku białostockich kolejarzy przeciwko zbyt niskiemu finansowaniu przewozów regionalnych. Po piątkowym spotkaniu z wicemarszałkiem Podlasia, kolejarze odstąpili od tego planu, licząc że zrealizowane zostaną zapewnienia władz m.in. o wyższych nakładach na kolej w przyszłym roku.

W minioną środę około 50 kolejarzy domagało się przed Urzędem Marszałkowskim w Białymstoku, by samorząd wojewódzki dał więcej pieniędzy na przewozy regionalne. W 2005 roku samorząd przeznaczył na ten cel 9 mln zł, kolejarze chcą 15,1 mln zł.

Jak powiedział PAP przewodniczący kolejarskiej "Solidarności" w Białymstoku Jerzy Grodzki, w czasie piątkowego spotkania wicemarszałek Podlasia Jan Kamiński zapewnił związkowców, że będzie zabiegał o zwiększenie przyszłorocznych nakładów na przewozy do 10 mln zł.

Kolejarzom nie udało się jednak doprowadzić do wycofania się z planów likwidacji kolejnych połączeń lokalnych, co nastąpi od najbliższego poniedziałku, 22 sierpnia. Związkowcy postanowili jednak odstąpić od planów strajkowych.

Wicemarszałek Kamiński powiedział PAP, że związkowcy przyjęli argumenty samorządu, że likwidowane połączenia były najbardziej deficytowe i słabo wykorzystywane przez podróżnych. Zapewnił, że w miejsce jednego połączenia, gdzie od poniedziałku zamiast pociągu będzie komunikacja autobusowa, od 15 października zacznie jeździć nowy autobus szynowy, który będzie mógł zabierać do 200 podróżnych.

Zapewnił też, że będzie zabiegał o decyzję zarządu Podlasia o zwiększenie do 10 mln zł rocznie poziomu finansowania przewozów regionalnych i przyjęcie takiego finansowania na najbliższe trzy lata.

Kamiński uważa, że przy wprowadzeniu do użytku kolejnych autobusów szynowych, które dają oszczędności przy eksploatacji, taki poziom finansowania powinien być wystarczający, by nie trzeba było likwidować kolejnych połączeń.

Strony umówiły się na kolejne spotkanie w październiku, gdy przygotowywany będzie nowy rozkład jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać od grudnia.

Zgodnie z prawem, urzędy marszałkowskie są zobowiązane do organizowania i dofinansowywania regionalnych przewozów pasażerskich na terenie swojego regionu.

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane